Firma "AWE-BIS" funkcjonuje na Polskim Rynku od 2001 r. a przez jej powiązania z P.H.U. "AWE" oraz P.P.H. "AWE - Stefanshof" rodowód Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "AWE-BIS" sięga roku 1990.
Głównym profilem działalności naszego Przedsiębiorstwa jest konfekcjonowanie i dystrybucja win gronowych marki "PRINZ STEFAN".
Podczas wieloletniej pracy na Rynku, wino "PRINZ STEFAN" dotarło do większości dużych i średnich miast w Polsce i zdobyło wysokie uznanie wśród wyselekcjonowanej grupy swoich konsumentów.
Produkt naszej Firmy został już zweryfikowany przez Rynek, jest powtarzalny w jakości i walorach smakowo-zapachowych, a w minionych latach doczekał się również wielu znaczących odznaczeń i wyróżnień a w szczególności na Ogólnopolskich Konkursach organizowanych przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa.
Od 1993 r. kiedy wina "PRINZ STEFAN" przeszły badania na zgodność z Kodeksem Prawa Kanonicznego jako wina mszalne, rozpoczęliśmy równoległe pozyskiwanie odbiorców nabywających te wina z przeznaczeniem do celów liturgicznych.
Firma nasza kojarzona jest z winami gronowymi pochodzącymi z AUSTRII, a znaki tow. "PRINZ STEFAN" z wizerunkiem Konia oraz z Szatą Książęcą - stały się jej nieodłącznymi symbolami.

 
Miło nam poinformować, że z dniem
23.01.2017 r.

Firma nasza zmieniła nazwę powracając do jej nazwy pierwotnej,
a mianowicie:
- z dotychczasowej:
PPHU "AWE - BIS" Sp. z o.o.

- na nową:
PPHU AWE Sp. z o.o.
pozostałe dane naszej Firmy nie uległy zmianie


W IV kw. 2016 r. Firma nasza uzyskała CERTYFIKAT na wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności w oparciu o normę ISO 22000 :2005:Dlaczego symbolem marki naszych win jest KOŃ?
Symbolem USA jest - STATUA WOLNOŚCI
Francję symbolizuje - WIEŻA EIFFELA
natomiast nieodłącznym symbolem Austrii jest - HISZPAŃSKA SZKOŁA JAZDY KONNEJ (Spanische Reitschule) z siedzibą w Wiedniu.

Ta najstarsza w świecie szkoła jazdy konnej założona została w 1572 roku i jest ostatnią szkołą kultywującą stare formy sztuki jeździeckiej. Słynne białe lipicany pochodzą z dawnej stadniny cesarskiej w Lipizzy (obecnie Słowenia) i są krzyżówką koni hiszpańskich i arabów. Obecnie szkoła posiada kilkadziesiąt ogierów, które są głównymi aktorami przedstawienia. W czasie "Baletu Rumaków" (Rossballet) w 1667 r. po raz pierwszy do tresury wprowadzono muzykę, a obecnie konie wykonują wiele tańców w tym także polonezy. Przedstawienia galowe należą do dużych atrakcji wiedeńskich ale również bardzo ciekawe są codzienne treningi koni. Siedziba Szkoły mieści się w Hoffburgu w Wiedniu.
Przywiązani do swojej - "Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej" Austriacy, często przyjmują wizerunek konia jako symbol swoich firm.
Uczyniła to również firma P.P.H.U. "AWE" z Bielska-Białej która współpracuje z producentami win z Austrii.

Historia win Prinz Stefan przeznaczonych do celów liturgicznych

Firma nasza funkcjonuje na rynku win liturgicznych od 1991 roku!
Podejmując na samym początku działalności współpracę z Księgarnią "Św. Jacka" w Katowicach, gdzie wprowadzającym nasze wina był wówczas Ks. dyr. Jan Drob, po kilku latach podjęliśmy również bezpośrednią współpracę z Księgarnią (sklepem) "Paramentum" w Poznaniu.
Jak się okazało, sklep ten powstał z inicjatywy śp. Ks. Abpa Jerzego Stroby, któremu bardzo zależało na uporządkowaniu rynku win mszalnych. To śp. Ks. Abp Storba wskazał Akademię Rolniczą w Poznaniu, jako wiarygodna placówkę, do której należy kierować próbki win na badania.
Pierwsza ocena naszych win "PRINZ STEFAN" pod kątem przydatności do celów liturgicznych miała miejsce w roku 1993. Od tamtej pory corocznie kierowaliśmy próbki kolejnych partii win na badania do Akademii Rolniczej, a później na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu celem uzyskania stosownych świadectw dopuszczających je do sprawowania Eucharystii.
Umocowanie w/w jednostek naukowych do przeprowadzenia przedmiotowych badań win pochodzi z Archidiecezji Poznańskiej.
Do 2013 r. metodą stosowana do oceny win była metoda Schaeffera Schiippliego.
W dniu 6.03.2013 r. na 361 Zebraniu Plenarnym KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI, Komisja d.s. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów EP bardzo dokładnie określiła parametry i wymogi dla win których producenci i dystrybutorzy muszą spełnić aby mogli się ubiegać o dopuszczenie tych win do sprawowania Eucharystii.